Obrázek
Obrázek

Shoyu yamato 175ml Sunfood

favorite_border favorite
balení 15ks v kartonu

SÓJOVÁ OMÁČKA YAMATO SHOYU 175ML

 

Sójovou omáčkuYamato vyrábí rodina Yamato v Kanazawě již po několik generací tradičním způsobem - fermentací. Neobsahuje přidané glutamáty ani žádné chemické příměsi a barviva. Na rozdíl od ostatních výrobců využívá firma Mitoku k výrobě sójové omáčky pouze celé sójové boby, které si zachovávají veškeré důležité výživové hodnoty. Omáčka musí sice déle fermentovat, ale výsledkem je kvalitní shoyu plná chuti. Shoyu se doporučuje používat k finálnímu dochucení pokrmu, nicméně na kvalitě neztratí ani pokud ji přídáte již během vaření.

Směs sójových bobů, pšenice, mořské soli a vody prochází několika měsíčním procesem přírodního kvašení působením fermentačního činidla (Aspergillus oryzae). Zrající směs se nazývá muromi. Tento proces probíhá v přírodních podmínkách při teplotách dle ročních období. Po skončení fermentačního období se z muromi lisuje sójová omáčka. Nakonec se omáčka jednu hodinu pasteruje při teplotě 80°C.

 

Složení:

sójové boby, pšenice, mořská sůl, voda, koji (Aspergillus oryzae)

Vyrobeno přírodní fermentací.

 

Použití: 

Sójová omáčka je skvělá pro marinování masa (kuřecí, vepřové, hovězí), ryb nebo tofu. Dodává pokrmům slanou a umami chuť. Výborná je v kombinaci s česnekem, zázvorem, medem, sezamovým olejem nebo rýžovým octem. Je základem mnoha asijských omáček, jako je omáčka k sushi nebo omáčka na smažené nudle. Můžete ji smíchat s jinými ingrediencemi (například s cukrem, medem, některým z obilných sladů a sirupů, česnekem, zázvorem...). Sójová omáčka je ideální pro dochucení různých jídel, jako jsou polévky (například miso polévka), smažená rýže nebo nudle. Lze ji do pokrmu přidat podle potřeby během vaření nebo po uvaření, aby se zvýraznila chuť. Může být součástí zálivky nebo dresinků na saláty, zejména ty, které obsahují čerstvou zeleninu, tofu nebo mořské plody. Často se kombinuje s rýžovým octem, sezamovým olejem, zázvorem a česnekem.

 

Sójovou omáčku od společnosti Mitoku (distr. Sunfood) nabízíme v balení 175ml , 300ml a 700ml.

 

Alergeny: 

Sójový výrobek. Obsah lepku <10ppm.

 

Skladování:

Nevystavujte přímému slunečnímu záření. Po otevření skladujte do 10°C

Objem: 175ml

 

MITOKU je japonská společnost založená roku 1969, která je jedním z největších vývozců vysoce kvalitních, tradičních japonských přírodních potravin a surovin.

 

Výrobce:

Mitoku Co., Ltd.

Hamarikyu Intercity, 1-9-1 Kaigan, Minato-ku, Tokyo, 105-0022, Japonsko

102911

Parametry

energetická hodnota kj
267,000000
energetická hodnota kcal
63,000000
tuky
0,700000
z toho nasycené mastné kyseliny
0,300000
sacharidy
2,600000
z toho cukry
2,300000
bílkoviny
10,400000
vláknina
0,000000
sůl
7,800000

Specifické reference

Mohlo by se vám líbit