Slow Natur

NOVINKA v našem sortimentu - vonné oleje Slow Natur

                                           Aromaterapie

Je jednou z metod přírodní medicíny, která je stále více oblíbená. Léčivé účinky přírodních silic zlepšují jak náladu, řeší různá onemocnění, podle vybraných silic a způsobu aplikace. Vždy se jedná o jednoduché užití, které zvládne každý. Důležité je, dodržet správné dávkování, protože některé ze silic v silné koncentraci mohou působit spíše negativně.  Silice se získávají z různých částí rostlin, jsou především v květech, plodech, kůře a kořenech.

Olej se 100% silicí se velmi rychle a lehce vstřebává do lidského organismu. Je potřeba si uvědomit, že při jakékoli aplikaci (s výjimkou použití v aromalampě) se do krevního oběhu dostává určité množství silice a působí potom blahodárně po celém organismu.

Jak a kde silice použít

Inhalace

Při inhalaci ( vdechování ) se do organismu dostávají páry silice vznikající na hladině horké vody, nejčastěji v aromalampách dále v  koupelích či saunách, další použití – nakapat na papír, kosmetický tampónek a umístit do místnosti či do auta. Ze všech způsobů aplikací je u inhalace účinek nejrychlejší, protože páry silic po vdechnutí pronikají přímo do krevního oběhu.

Masáž – silice pronikají přímo pokožky

Výhodou vnějšího použití je, že silice může proniknout rychle a účinně k postiženému místu na pokožce, nebo tkáně orgánu. Některé silice jsou pro pokožku dráždivé. Dráždivost je individuální, a proto je potřeba je ředit. Takto ředěné jsou vhodné i na rozsáhlejší masáže

Jak silici použít

Je potřeba dbát na správnou koncentraci a ředění. Silice se vyrábí ve velmi silné koncentraci, proto se užívají ve výhradně zředěném stavu. Například do koupele a sauny se přidává cca 10-20 kapek. Do 50ml masážního oleje cca 25 kapek a do aromalampy cca 4-8 kapek silice.
300x232 b